Tydzień z Astronomią w Zielonej Górze

Tydzień z Astronomią w Zielonej Górze

Tydzień z Astronomią w Zielonej Górze

23.04.2012

Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na wykłady publiczne Tydzień z Astronomią od 23 do 28 kwietnia 2012 roku. Wykładowcami będą uczestnicy międzynarodowej konferencji astronomicznej Electromagnetic Radiation from Pulsars and Magnetars w Zielonej Górze, m.o. dr. Stanisław Bajtlik i prof. Edward van den Heuvel.

Konferencja została zorganizowana w związku z obchodami jubileuszu prof. Janusza Gila, twórcy Zielonogórskiego Centrum Astronomicznego, które jest obecnie jednym z czołowych ośrodków zajmujących się badaniem pulsarów. Wśród uczestników konferencji znajduje się więc wielu uznanych astronomów, którzy poza sesjami naukowymi wezmą udział również w otwartych wykładach, audycjach radiowych (o godz. 17:15 na antenie Radia Zachód) oraz pokazach nocnego nieba. Konferencja jest również okazją do zaprezentowania koncepcji budowy Centrum Nauki Kepler.

Z chęcią poinformowalibyśmy Państwa o tym wydarzeniu wcześniej – ale tu niestety „ciała” dali organizatorzy nie przekazując nam informacji o ciekawym astronomicznym spotkaniu. A to dziwne, biorąc pod uwagę, że teleskopy.net od kilku lat cieszą się – sądząc po niezależnych rankingach – największym uznaniem i popularnością wśród ludzi ciekawych tego, co dzieje się nad ich głowami.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *