Czy w Rosji spadł meteoryt ?

Czy w Rosji spadł meteoryt ?
Czy w Rosji spadł meteoryt ?Original Press Release
Ria-1Reuters informuje, że nad południowo środkową Syberią eksplodował meteoryt (ew.

Przyznam, że pojawienie się takiej informacji dzisiaj, na 12 godzin przed przelotem dużej asteroidy, brzmi jak kaczka dziennikarska, szczególnie, że źródłem tej informacji jest – wszystko na to wskazuje – jeden człowiek, powołujący się co prawda na oficjalne źródła. Ale ciut mało konkretnie. O przelocie asteroidy 2012 DA14 NASA informuje od dłuższego czasu, więc świat … a przynajmniej ta część świata, która wierzy we wszelkie teorie spiskowe … zamarła oczekując na kolejny koniec świata. I nagle gdzieś z Rosji pojawia się taki news. Wszystkie agencje, które go powtarzają (a nie należy do nich na przykład CNN… na stronach NASA też na razie ani śladu, no ale to przecież spisek) powołują się na Reutersa, którego źródłem zdaje się być jedna osoba gdzieś w Rosji. Chciałbym, żeby to była prawda, bo wówczas nasza wiedza o kosmosie znów nieco się zwiększy. Może okaże się, że meteoryty, asteroidy, latają w grupach. Ale na razie trudno mi w to uwierzyć. Będziemy trzymać rękę na pulsie 🙂

Rosyjska agencja Ria Novosti również potwierdza upadek meteorytu powołując się przy tym na rosyjską agencję kosmiczną Roscosmos, wg której w atmosferę ziemską z prędkością 30 km / sek wszedł jeden większy meteoryt, który następnie rozpadł się na kilka mniejszych.

22:30 Wszechświat jest jednak dziwny – wszystko wskazuje na to, że nie był to niezwykły ruch marketingowo reklamowy, a faktycznie nad Rosją eksplodował meteoryt i to nie mający nic wspólnego z asteroida, która minęła Ziemię około 20:25. (Nie)szczęścia chodzą parami. Kto by się spodziewał, że również w skali geologiczno-kosmicznej.

Źródła:

Meteorite hits central Russia, 400 hurt

Ria-1About 400 people were injured when a meteorite shot across the sky in central Russia on Friday sending fireballs crashing to Earth, smashing windows and setting off car alarms.

Residents on their way to work in Chelyabinsk heard what sounded like an explosion, saw a bright light and then felt a shockwave, according to a Reuters correspondent in the industrial city 1,500 km (950 miles) east of Moscow.

The meteorite raced across the horizon, leaving a long white trail in its wake which could be seen as far as 200 km (125 miles) away in Yekaterinburg. Car alarms went off, windows shattered and mobile phones worked only intermittently.

Read the rest of the release.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *