Godzina dla Ziemi

Godzina dla Ziemi

Godzina dla Ziemi

20.03.2012

Godzina dla Ziemi WWF to największa, globalna inicjatywa społeczna zainspirowana przez organizację ekologiczną WWF. Osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie są zapraszane do zgaszenia światła, o godz. 20.30 na jedną symboliczną godzinę, 31 marca 2012, aby tym samym manifestować swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi.

Akcja rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney, kiedy dwa miliony ludzi zgasiły światło w swoich domach. W międzyczasie, Godzina dla Ziemi WWF urosła do rangi największej prośrodowiskowej akcji w dziejach świata. W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie oraz wiele innych

W Polsce Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się po raz piąty.

Celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw oraz zachęcanie ludzi na całym świecie do wprowadzenia w swoim codziennym życiu drobnych zmian, które mają ogromne znaczenie dla stanu środowiska naszej planety. Chcielibyśmy, żeby uczestnicy akcji zainspirowani zgaszeniem światła podczas Godziny dla Ziemi WWF, zaczęli gasić zbędne oświetlenie przez cały rok i wprowadzili w swoje życie inne proekologiczne zmiany. Dowiedzcie się jak możecie dbać o Ziemię na co dzień. Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF objęta jest honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewcz-Waltz, partnerem honorowym akcji jest Urząd m.st. Warszawy, a patronami medialnymi Onet, Radio Zet i Multikino.


teleskopy.net wspierają wszelkie akcje ukazujące jak znaczący wpływ na przyrodę ma rozrzutne wykorzystanie zewnętrznego oświetlenia. Między innymi wspieraliśmy powstanie Izerskiego Parku Ciemnego Nieba, angażujemy się również w inne przedsięwzięcia mające na celu ochronę ciemnego nieba oraz ochronę środowiska poprzez pełny recykling opakowań w naszej działalności.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *