Dwa lata Wiadomości Astronomicznych

Dwa lata Wiadomości Astronomicznych

Dwa lata Wiadomości Astronomicznych

30.06.2010

Gdy dwa lata temu zmienialiśmy dział Wiadomości na stronie teleskopy.net nie mieliśmy pojęcia czy, i w jakim stopniu, nowa formuła dostarczania Państwu informacji o tym co na niebie piszczy się przyjmie. Dwa lata, dziewięćset artykułów później nasze wiadomości zostały przeczytanie pół miliona razy. Nie nagłówki, nie to co jest na początkowej stronie teleskopy.net – ale całe artykuły! W tym czasie, przynajmniej jeżeli można wierzyć rankingom internetowym, prześcignęliśmy po kolei wszystkie inne portale o tematyce astronomicznej. Znaczy się, jak powiadał pewien kapitan, było warto.

Miesiąc temu minęło pięć lat od rejestracji domeny teleskopy.net. Od początku miała stać się swoistym szwajcarskim scyzorykiem miłośników astronomii – i konsekwentnie jest rozwijana w tym kierunku. Poza katalogiem – i sklepem – teleskopów i okularów odwiedzający znajdą tutaj kolekcję artykułów dotyczących sprzętu oraz prowadzenia obserwacji, narzędzie ilustrujące aktualne położenie planet nad polskim horyzontem, narzędzia pozwalające obliczyć rozmaite parametry dotyczące teleskopów, forum, katalog linków i oprogramowania astronomicznego. Wśród najnowszych narzędzi jest zintegrowana ze stroną mapa nieba i planetarium Microsoft World Wide Telescope.

Strona funkcjonuje dzięki sprzedaży sprzętu w sklepie astronomicznym, który także w ciągu tych kilku lat stał się jednym z najważniejszych sklepów astronomicznych w kraju.

Nasza praca jak codziennie doceniana przez Państwa, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tych latach wspomagali nas radą i doświadczeniem, w szczególności kolegom z gliwickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, bez których Ogólnopolskie Spotkania Astronomiczne nie byłyby tym, czym są.

Życząc Państwu pogodnego nieba, zabieramy się do dalszej pracy – bowiem każdego dnia ktoś, gdzieś coś nowego odkrywa nad naszymi głowami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *