W kręgu wiedzy astronomicznej w Centrum Hewelianum

W kręgu wiedzy astronomicznej w Centrum Hewelianum

W kręgu wiedzy astronomicznej w Centrum Hewelianum

03.01.2010

Zodiak Jana Heweliusza i Wszechświat z Ziemi to dwie wystawy astronomiczne, które już wkrótce będzie można oglądać w gdańskim Centrum Hewelianum, w ramach akcji edukacyjnej Z Hewelianum w kręgu wiedzy astronomicznej. Dla publiczność ekspozycje będą otwarte od 12 stycznia do 28 lutego 2010 roku.

„Zodiak Jana Heweliusza” to ekspozycja przybliżająca dokonania sławnego gdańskiego astronoma. Oprócz plansz z rycinami zodiaku autorstwa Heweliusza zwiedzający zobaczą także interaktywne stanowiska łączące naukę z zabawą. „Poznawanie astronomicznych osiągnięć Gdańszczanina Tysiąclecia ułatwia specjalnie przygotowany program zajęć warsztatowych dla grup szkolnych” – informuje Centrum.

Zwiedzający wystawę „Wszechświat z Ziemi” będą mogli podziwiać najpiękniejsze obrazy kosmosu, wykonane w obserwatoriach astronomicznych na całym świecie. Widoki będą prezentowane w formie wielkoformatowych zdjęć oraz prezentacji multimedialnych. Ekspozycja została wypożyczona z Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Zorganizowano ją w mijającym już Międzynarodowym Roku Astronomii z okazji 400. rocznicy użycia przez Galileusza lunety do obserwacji nieba.

W ramach akcji „Z Hewelianum w kręgu wiedzy astronomicznej” zwiedzający będą mogli też skorzystać z warsztatów astronomicznych „Zodiak – kosmiczny zwierzyniec”. Poprowadzi je współpracujący z Centrum astronom dr Krzysztof Rochowicz. Wystawy czynne będą od wtorku do niedzieli, w godzinach 9.00-15.00.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *