Astronomiczna jesień (nie tylko) w Bibliotece

Astronomiczna jesień (nie tylko) w Bibliotece

Astronomiczna jesień (nie tylko) w Bibliotece

11.10.2009

Od 11 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu realizuje projekt „Astronomiczna jesień (nie tylko) w Bibliotece”, który skierowany jest do szerokiego kręgu odbiorców: dzieci, młodzieży a także osób dorosłych

Motywem przewodnim projektu będzie astronomia, w związku z ogłoszeniem roku 2009 Międzynarodowym Rokiem Astronomii. Podjęte działania pozwolą zaakcentować związki astronomii z kulturą: literaturą, muzyką i fotografią. Uczestnicy będą mogli „odkrywać Wszechświat” słuchając poezji i muzyki, uczestnicząc w popularyzujących astronomię wykładach i spotkaniach autorskich.

Już 21 października (najbliższa środa) zapraszamy na dwa spotkania w ramach projektu Astronomiczna jesień (nie tylko) w Bibliotece.

Już o godzinie 11.00 spotkanie z doktorem Jerzym Kuczyńskim – przedstawicielem Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie, który opowie nam historie lądowania na Księżycu.

O godzinie 18.00 czeka na nas nie lada gratka – przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (oraz teleskopy.net – bo ja tam jadę jako „wsparcie sprzętowe”) postarają się zarazić nas swoją miłością do astronomii. Będzie można zobaczyć jak w amatorski sposób bawić się w astronomią w zaciszu domowym, poznać sprzęt. Może ktoś z nas złapie bakcyla?

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *